KNP100JT-52-5R6
Mfr.Part #
KNP100JT-52-5R6
Description
RES 5.6 OHM 5% 1W AXIAL
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
5.6Ohms
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
KNP100JT-52-5R6
YAGEO KNP100JT-52-5R6
5.6Ohms, 1W, Wirewound,