KNP100JT-52-51R
Mfr.Part #
KNP100JT-52-51R
Description
RES 51 OHM 5% 1W AXIAL
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
51Ohm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±5%
Datasheets
KNP100JT-52-51R
YAGEO KNP100JT-52-51R
51Ohm, 1W, Wirewound,