KNP100JT-52-1R1
Mfr.Part #
KNP100JT-52-1R1
Description
RES 1.1 OHM 5% 1W AXIAL
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Resistance :
1.1Ohm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Datasheets
KNP100JT-52-1R1
YAGEO KNP100JT-52-1R1
1.1Ohm, 1W, Wirewound,