KNP100JR-52-3R6
Mfr.Part #
KNP100JR-52-3R6
Description
RES 3.6 OHM 5% 1W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
3.6Ohm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Datasheets
KNP100JR-52-3R6
YAGEO KNP100JR-52-3R6
3.6Ohm, 1W, Wirewound,