KNP100JR-52-0R82
Mfr.Part #
KNP100JR-52-0R82
Description
RES 0.82 OHM 5% 1W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
820MOhm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
KNP100JR-52-0R82
YAGEO KNP100JR-52-0R82
820mOhm, 1W, Wirewound,