KNP100JR-52-0R51
Mfr.Part #
KNP100JR-52-0R51
Description
RES 0.51 OHM 5% 1W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Resistance :
510mOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Datasheets
KNP100JR-52-0R51
YAGEO KNP100JR-52-0R51
510mOhm, 1W, Wirewound,