KNP100JR-52-0R18
Mfr.Part #
KNP100JR-52-0R18
Description
RES 0.18 OHM 5% 1W AXIAL
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Resistance :
180mOhm
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
KNP100JR-52-0R18
YAGEO KNP100JR-52-0R18
180mOhm, 1W, Wirewound,