KNP100JR-52-0R13
Mfr.Part #
KNP100JR-52-0R13
Description
RES 0.13 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance :
130mOhm
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
KNP100JR-52-0R13
YAGEO KNP100JR-52-0R13
130mOhm, 1W, Wirewound,