KNP100JB-73-9R1
Mfr.Part #
KNP100JB-73-9R1
Description
RES 9.1 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance :
9.1Ohm
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
KNP100JB-73-9R1
YAGEO KNP100JB-73-9R1
9.1Ohm, 1W, Wirewound,