KNP100JB-73-91R
Mfr.Part #
KNP100JB-73-91R
Description
RES 91 OHM 5% 1W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Resistance :
91Ohm
Tolerance :
±5%
Datasheets
KNP100JB-73-91R
YAGEO KNP100JB-73-91R
91Ohm, 1W, Wirewound,