KNP100JB-73-5R1
Mfr.Part #
KNP100JB-73-5R1
Description
RES 5.1 OHM 5% 1W AXIAL
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Published :
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Bulk
Resistance :
5.1Ohm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
KNP100JB-73-5R1
YAGEO KNP100JB-73-5R1
5.1Ohm, 1W, Wirewound,