KNP100JB-73-270R
Mfr.Part #
KNP100JB-73-270R
Description
RES 270 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance :
270Ohm
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
KNP100JB-73-270R
YAGEO KNP100JB-73-270R
270Ohm, 1W, Wirewound,