KNP100JB-73-1R3
Mfr.Part #
KNP100JB-73-1R3
Description
RES 1.3 OHM 5% 1W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Power (Watts) :
1W
Resistance :
1.3Ohm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±5%
Datasheets
KNP100JB-73-1R3
YAGEO KNP100JB-73-1R3
1.3Ohm, 1W, Wirewound,