KNP100JB-73-13R
Mfr.Part #
KNP100JB-73-13R
Description
RES 13 OHM 5% 1W AXIAL
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Resistance :
13Ohm
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
1W
Datasheets
KNP100JB-73-13R
YAGEO KNP100JB-73-13R
13Ohm, 1W, Wirewound,