KNP100JB-52-1R2
Mfr.Part #
KNP100JB-52-1R2
Description
RES 1.2 OHM 5% 1W AXIAL
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±5%
Resistance :
1.2Ohm
Datasheets
KNP100JB-52-1R2
YAGEO KNP100JB-52-1R2
1.2Ohm, 1W, Wirewound,