KNP100FR-52-51R
Mfr.Part #
KNP100FR-52-51R
Description
RES 51 OHM 1% 1W AXIAL
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Resistance :
51Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Datasheets
KNP100FR-52-51R
YAGEO KNP100FR-52-51R
51Ohm, 1W, Wirewound,