KNP100FR-52-3R3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KNP100FR-52-3R3
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 3.3 OHM 1% 1W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
KNP
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
3.3Ohm
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Axial
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Wirewound
Power (Watts) :
1W
Datasheets
KNP100FR-52-3R3
YAGEO KNP100FR-52-3R3
3.3Ohm, 1W, Wirewound,