KNP-50JT-52-7R5
Mfr.Part #
KNP-50JT-52-7R5
Description
RES 7.5 OHM 5% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±5%
Resistance :
7.5Ohm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
Datasheets
KNP-50JT-52-7R5
YAGEO KNP-50JT-52-7R5
7.5Ohm, 0.5W 1/2W, Wirewound,