KNP-50JT-52-1R6
Mfr.Part #
KNP-50JT-52-1R6
Description
RES 1.6 OHM 5% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
Tolerance :
±5%
Resistance :
1.6Ohm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
KNP-50JT-52-1R6
YAGEO KNP-50JT-52-1R6
1.6Ohm, 0.5W 1/2W, Wirewound,