KNP-50JR-52-2R2
Mfr.Part #
KNP-50JR-52-2R2
Description
RES 2.2 OHM 5% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
2.2Ohms
Axial
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Datasheets
KNP-50JR-52-2R2
YAGEO KNP-50JR-52-2R2
2.2Ohms, 0.5W 1/2W, Wirewound,