KN01L12SG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KN01L12SG
Manufacturer
JAE Electronics
Description
CONN SOCKET INSULATOR BLOCK 12 P
Stock
44
In Stock :
44
Manufacturer :
JAE Electronics
Product Category :
Heavy Duty Connector Inserts, Modules
Packaging :
Tray
Contact Type :
Gender :
FEMALE
Product :
Inserts
Base Product Number :
KN01L
Connector Type :
Insert without Contacts
Voltage Rating :
250 VAC
Thread Size :
Termination Style :
Crimp
Color :
Series :
KN01
Contact Finish :
Contact Plating :
Number of Positions :
12 Position
Material Flammability Rating :
IP Rating :
IP67
RoHS :
Details
Size :
L
Accessory Type :
Housing Material :
Synthetic Resin
Contact Material :
Current Rating (Amps) :
23A
Current Rating :
23 A
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C