K823K20X7RH53H5
Mfr.Part #
K823K20X7RH53H5
Description
CAP CER 0.082UF 100V X7R RADIAL
Thickness :
3.2mm
Lead Length :
30mm
Voltage - Rated DC :
100V
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.299 7.60mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Packaging :
Bulk
Capacitance :
0.082µF
Lead Pitch :
5.0038mm
Depth :
3.2mm
Height :
5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Datasheets
K823K20X7RH53H5
Vishay K823K20X7RH53H5
Mono-Kap™ K 0.082μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
K823K20X7RH53H5 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 100V allows it to function.Ceramic capacitor is the distance between adjacent threads that determines the lead pCeramic capacitorch of a capacCeramic capacitoror.
K823K20X7RH53H5 Features
a size/dimension of 0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V