K823K10X7RF5TH5
Mfr.Part #
K823K10X7RF5TH5
Description
CAP CER 0.082UF 50V X7R RADIAL
Tolerance :
±10%
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Depth :
2.3mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Radiation Hardening :
No
Packing Method :
TR
Height Seated (Max) :
0.244 6.20mm
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Height :
3.6mm
Capacitance :
0.082µF
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Terminal Pitch :
5mm
Voltage - Rated DC :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
K823K10X7RF5TH5
Vishay K823K10X7RF5TH5
Mono-Kap™ K 0.082μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial