K822M15X7RF5UH5
Mfr.Part #
K822M15X7RF5UH5
Description
CAP CER 8200PF 50V X7R RADIAL
Ceramic Capacitors
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
50V
Mono-Kap™ K
ECCN Code :
EAR99
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Through Hole
Terminal Shape :
Wire
Lead/Base Style :
Formed Leads
Dielectric Material :
Ceramic
Packing Method :
Ammo Pack
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
HTS Code :
Size Code :
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Characteristics Code :
X7R
Depth :
2.5mm
Lead Style :
Formed Leads
Lead Pitch :
5.0038mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Thickness :
2.6mm
Height :
4mm
Number of Terminations :
2
Multilayer :
yes
Capacitance :
8200pF
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Datasheets
K822M15X7RF5UH5
Vishay K822M15X7RF5UH5
Mono-Kap™ K 8200pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial