K822K10X7RF5TH5
Mfr.Part #
K822K10X7RF5TH5
Description
CAP CER 8200PF 50V X7R RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Wire
Terminal Pitch :
5mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Capacitance :
8200pF
Matte Tin (Sn)
Voltage - Rated DC :
50V
Radiation Hardening :
No
Dielectric Material :
Ceramic
Lead Pitch :
5.0038mm
Published :
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Height :
3.6mm
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
2.3mm
ROHS3 Compliant
Diameter :
500μm
Temperature Coefficient :
X7R
Height Seated (Max) :
0.244 6.20mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Datasheets
K822K10X7RF5TH5
Vishay K822K10X7RF5TH5
Mono-Kap™ K 8200pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial