K822M10X7RF5UH5
Mfr.Part #
K822M10X7RF5UH5
Description
CAP CER 8200PF 50V X7R RADIAL
10 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V
Packing Method :
Ammo Pack
Terminal Shape :
Wire
Height :
3.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Diameter :
500μm
Depth :
2.3mm
Terminal Pitch :
5mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±20%
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Capacitance :
8200pF
Height Seated (Max) :
0.244 6.20mm
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Dielectric Material :
Ceramic
Datasheets
K822M10X7RF5UH5
Vishay K822M10X7RF5UH5
Mono-Kap™ K 8200pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial