K822M10X7RF5TL2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
K822M10X7RF5TL2
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 8200PF 50V X7R RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Termination :
Radial
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Rated :
50V
Series :
Mono-Kap™ K
Depth :
2.3mm
Max Operating Temperature :
125°C
Dielectric :
X7R
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Diameter :
500μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Length :
3.6068mm
Lead Style :
Straight
Lead/Base Style :
Straight
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
3.6mm
Temperature Coefficient :
X7R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Pitch :
2.4892mm
Package / Case :
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Width :
2.3114mm
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Voltage - Rated DC :
50V
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±20%
Capacitance :
8200pF
Datasheets
K822M10X7RF5TL2
Vishay K822M10X7RF5TL2
Mono-Kap™ K 8200pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C Through Hole Radial