K681M15X7RH53L2
Mfr.Part #
K681M15X7RH53L2
Description
CAP CER 680PF 100V X7R RADIAL
Ceramic Capacitors
Dielectric Material :
Ceramic
Lead Style :
Straight
Tolerance :
±20%
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Diameter :
500μm
Depth :
2.5mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Voltage - Rated DC :
100V
Matte Tin (Sn)
Published :
Mounting Type :
Through Hole
Lead Length :
30mm
Pbfree Code :
yes
Height :
4mm
Packaging :
Bulk
Lead Pitch :
2.4892mm
Capacitance :
680pF
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Thickness :
2.6mm
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Size Code :
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Datasheets
K681M15X7RH53L2
Vishay K681M15X7RH53L2
Mono-Kap™ K 680pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial