K681J10C0GF5TL2
Mfr.Part #
K681J10C0GF5TL2
Description
CAP CER 680PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Ceramic Capacitors
Length :
3.6mm
Published :
Packing Method :
TR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±5%
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Pitch :
2.4892mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Package / Case :
Radial
Size Code :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Capacitance :
680pF
Depth :
2.3mm
Voltage - Rated :
50V
Mounting Type :
Through Hole
Dielectric :
C0G
Temperature Characteristics Code :
C0G
yes
Terminal Pitch :
2.5mm
Lead Style :
Straight
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Datasheets
K681J10C0GF5TL2
Vishay K681J10C0GF5TL2
Mono-Kap™ K 680pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial