K681M15X7RF5UL2
Mfr.Part #
K681M15X7RF5UL2
Description
CAP CER 680PF 50V X7R RADIAL
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated DC :
50V
Lead Pitch :
2.4892mm
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Lead Style :
Straight
Multilayer :
yes
Thickness :
2.6mm
Temperature Coefficient :
X7R
Dielectric Material :
Ceramic
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Height :
4mm
Diameter :
500μm
Published :
Terminal Pitch :
2.5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Depth :
2.6mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Packing Method :
Ammo Pack
Capacitance :
680pF
Width :
2.5mm