K681K10C0GF5TL2
Mfr.Part #
K681K10C0GF5TL2
Description
CAP CER 680PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Temperature Coefficient :
C0G NP0
1 (Unlimited)
HTS Code :
Temperature Characteristics Code :
C0G
Tolerance :
±10%
Published :
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Dielectric :
C0G
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
Length :
3.6mm
Capacitance :
680pF
Mount :
Through Hole
Terminal Pitch :
2.5mm
Terminal Shape :
Wire
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Mounting Type :
Through Hole
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR
Lead Style :
Straight
Depth :
2.3mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Datasheets
K681K10C0GF5TL2
Vishay K681K10C0GF5TL2
Mono-Kap™ K 680pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial