K470J15C0GK5UL2
Mfr.Part #
K470J15C0GK5UL2
Description
CAP CER 47PF 200V C0G/NP0 RADIAL
Ceramic Capacitors
Width :
2.5mm
Dielectric :
C0G
HTS Code :
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Capacitance :
47pF
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Pbfree Code :
yes
Multilayer :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Style :
Straight
Voltage - Rated :
200V
Length :
4mm
Depth :
2.6mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
10 Weeks
Packing Method :
Ammo Pack
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
Radial
Size Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
No
Number of Terminations :
2
Through Hole
ECCN Code :
EAR99
Published :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Tolerance :
±5%
Terminal Shape :
Wire
Terminal Pitch :
2.5mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Datasheets
K470J15C0GK5UL2
Vishay K470J15C0GK5UL2
Mono-Kap™ K 47pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial