K470J10C0GF5UL2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
K470J10C0GF5UL2
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
47pF
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
Size Code :
Radiation Hardening :
No
Temperature Characteristics Code :
C0G
Packaging :
Tape and Box (TB)
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Radial
Mount :
Through Hole
Mounting Type :
Through Hole
HTS Code :
Lead Pitch :
2.4892mm
Depth :
2.3mm
Series :
Mono-Kap™ K
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Voltage - Rated :
50V
Multilayer :
yes
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Number of Terminations :
2
Terminal Pitch :
2.5mm
Dielectric :
C0G
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
3.6mm
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Style :
Straight
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
Ammo Pack
Terminal Shape :
Wire
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Factory Lead Time :
10 Weeks
Datasheets
K470J10C0GF5UL2
Vishay K470J10C0GF5UL2
Mono-Kap™ K 47pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial