K470J15C0GH5UH5
Mfr.Part #
K470J15C0GH5UH5
Description
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Lead/Base Style :
Formed Leads
Width :
2.4892mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
125°C
Termination :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
2.5mm
Length :
3.9878mm
Lead Style :
Formed Leads
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
47pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Lead Pitch :
5.0038mm
Datasheets
K470J15C0GH5UH5
Vishay K470J15C0GH5UH5
Mono-Kap™ K 47pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C Through Hole Radial