K470J15C0GF5UH5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
K470J15C0GF5UH5
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Series :
Mono-Kap™ K
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Mounting Type :
Through Hole
Factory Lead Time :
10 Weeks
Terminal Shape :
Wire
Dielectric :
C0G
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Packing Method :
Ammo Pack
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
4mm
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
50V
Multilayer :
yes
Lead/Base Style :
Formed Leads
Lead Pitch :
5.0038mm
Radiation Hardening :
No
Size Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Mount :
Through Hole
Depth :
2.5mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Characteristics Code :
C0G
Package / Case :
Radial
Lead Style :
Formed Leads
Capacitance :
47pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±5%
Datasheets
K470J15C0GF5UH5
Vishay K470J15C0GF5UH5
Mono-Kap™ K 47pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial