K333M20X7RK5TL2
Mfr.Part #
K333M20X7RK5TL2
Description
CAP CER 0.033UF 200V X7R RADIAL
Ceramic Capacitors
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
200V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Capacitance :
0.033µF
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Characteristics Code :
X7R
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
Multilayer :
yes
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Pbfree Code :
yes
HTS Code :
Height :
5mm
Size Code :
Diameter :
500μm
Terminal Shape :
Wire
Temperature Coefficient :
X7R
Depth :
3.2mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Lead Style :
Straight
Package / Case :
Radial
Dielectric Material :
Ceramic
Datasheets
K333M20X7RK5TL2
Vishay K333M20X7RK5TL2
Mono-Kap™ K 0.033μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
K333M20X7RK5TL2 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 200V, it can operate.2.4892mm is the pitch of the lead of a capacitor, which is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
K333M20X7RK5TL2 Features
a size/dimension of 0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V