K333K20X7RK5TH5
Mfr.Part #
K333K20X7RK5TH5
Description
CAP CER 0.033UF 200V X7R RADIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead/Base Style :
Formed Leads
Multilayer :
yes
Height Seated (Max) :
0.299 7.60mm
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
X7R
Factory Lead Time :
10 Weeks
Number of Terminations :
2
Depth :
3.2mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Lead Style :
Formed Leads
Capacitance :
0.033µF
Height :
5mm
Tolerance :
±10%
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Package / Case :
Radial
Diameter :
500μm
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR
Applications :
GENERAL PURPOSE
HTS Code :
Radiation Hardening :
No
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Temperature Characteristics Code :
X7R
Terminal Shape :
Wire
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated DC :
200V