K333K15X7RF5UH5
Mfr.Part #
K333K15X7RF5UH5
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
10 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R
Size Code :
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
Lead/Base Style :
Formed Leads
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
2.5mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
HTS Code :
Capacitance :
0.033µF
Lead Pitch :
5.0038mm
Mounting Type :
Through Hole
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Packing Method :
Ammo Pack
Multilayer :
yes
ECCN Code :
EAR99
Series :
Mono-Kap™ K
Packaging :
Tape and Box (TB)
Terminal Shape :
Wire
Diameter :
500μm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Height :
4mm
Package / Case :
Radial
Temperature Characteristics Code :
X7R
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Thickness :
2.6mm