K30F1C-P09LCC0-5000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
K30F1C-P09LCC0-5000
Manufacturer
ODU
Description
CONN RCPT FMALE 9P GOLD SLDR CUP
Stock
2
In Stock :
2
Manufacturer :
ODU
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Packaging :
Bulk
Insert Material :
Polyetheretherketone (PEEK)
Backshell Material, Plating :
Brass, Chrome over Nickel
Contact Finish - Mating :
Gold
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Factory Lead Time :
12 Weeks
Termination :
Solder Cup
Feature :
Backshell
Shell Finish :
Chrome over Nickel
Series :
ODU MINI-SNAP® F
Cable Opening :
0.177 ~ 0.197 (4.50mm ~ 5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Shell Size - Insert :
0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Fastening Type :
Push-Pull
Shell Material :
Brass
Ingress Protection :
IP68 - Dust Tight, Waterproof
Applications :
Industrial, Medical, Military, Testing Equipment and Measurement
Orientation :
1
Number of Positions :
9
Color :
Silver
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ODU K30F1C-P09LCC0-5000
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 9 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk 1 Push-Pull
K30F1C-P09LCC0-5000 Overview
K30F1C-P09LCC0-5000 Features
ODU MINI-SNAP® F series
K30F1C-P09LCC0-5000 Applications
There are a lot of ODU
K30F1C-P09LCC0-5000 Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER