K271K15X7RF5UL2
Mfr.Part #
K271K15X7RF5UL2
Description
CAP CER 270PF 50V X7R RADIAL
Lead Pitch :
2.4892mm
Packing Method :
Ammo Pack
Thickness :
2.6mm
Diameter :
500μm
Capacitance :
270pF
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Style :
Straight
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Dielectric Material :
Ceramic
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Depth :
2.6mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Terminal Pitch :
2.5mm
Tolerance :
±10%
Height :
4mm
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
50V
Width :
2.5mm
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Datasheets
K271K15X7RF5UL2
Vishay K271K15X7RF5UL2
Mono-Kap™ K 270pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial