K271K15C0GF5TL2
Mfr.Part #
K271K15C0GF5TL2
Description
CAP CER 270PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Depth :
2.6mm
Length :
4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Temperature Characteristics Code :
C0G
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Packing Method :
TR
Through Hole
Width :
2.5mm
Terminal Pitch :
2.5mm
Dielectric :
C0G
Capacitance :
270pF