K21LAC-P10LCC0-520S
Mfr.Part #
K21LAC-P10LCC0-520S
Description
CONN RCPT FMALE 10P SOLDER CUP
Number of Positions :
10
Series :
ODU MINI-SNAP® L
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Ingress Protection :
IP50 - Dust Protected
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Orientation :
A
Receptacle, Female Sockets
ODU K21LAC-P10LCC0-520S
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk A Push-Pull
K21LAC-P10LCC0-520S Overview
K21LAC-P10LCC0-520S Features
ODU MINI-SNAP® L series
K21LAC-P10LCC0-520S Applications
There are a lot of ODU
K21LAC-P10LCC0-520S Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER