K21L0C-P03LPH0-720S
Mfr.Part #
K21L0C-P03LPH0-720S
Description
CONN RCPT FMALE 3P GOLD SLDR CUP
Stock
2
In Stock :
2
Orientation :
0
Cable Opening :
0.236 ~ 0.283 (6.00mm ~ 7.20mm)
Ingress Protection :
IP50 - Dust Protected
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Series :
ODU MINI-SNAP® L
Number of Positions :
3
Backshell Material, Plating :
Brass, Chrome over Nickel
ODU K21L0C-P03LPH0-720S
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 3 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk 0 Push-Pull
K21L0C-P03LPH0-720S Overview
K21L0C-P03LPH0-720S Features
ODU MINI-SNAP® L series
K21L0C-P03LPH0-720S Applications
There are a lot of ODU
K21L0C-P03LPH0-720S Circular Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER