K21LAC-P08LFG0-320S
Mfr.Part #
K21LAC-P08LFG0-320S
Description
CONN RCPT FMALE 8P GOLD SLDR CUP
Ingress Protection :
IP50 - Dust Protected
Series :
ODU MINI-SNAP® L
Cable Opening :
0.079 ~ 0.126 (2.00mm ~ 3.20mm)
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Orientation :
A
Number of Positions :
8
Receptacle, Female Sockets
ODU K21LAC-P08LFG0-320S
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 8 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk A Push-Pull
K21LAC-P08LFG0-320S Overview
K21LAC-P08LFG0-320S Features
ODU MINI-SNAP® L series
K21LAC-P08LFG0-320S Applications
There are a lot of ODU
K21LAC-P08LFG0-320S Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER