K21LAC-P03LPH0-620S
Mfr.Part #
K21LAC-P03LPH0-620S
Description
CONN RCPT FMALE 3P GOLD SLDR CUP
Series :
ODU MINI-SNAP® L
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Number of Positions :
3
Cable Opening :
0.197 ~ 0.244 (5.00mm ~ 6.20mm)
Ingress Protection :
IP50 - Dust Protected
Orientation :
A
ODU K21LAC-P03LPH0-620S
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 3 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk A Push-Pull
K21LAC-P03LPH0-620S Overview
K21LAC-P03LPH0-620S Features
ODU MINI-SNAP® L series
K21LAC-P03LPH0-620S Applications
There are a lot of ODU
K21LAC-P03LPH0-620S Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER