K21L0C-P07LFG0-720S
Mfr.Part #
K21L0C-P07LFG0-720S
Description
CONN RCPT FMALE 7P GOLD SLDR CUP
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Number of Positions :
7
Ingress Protection :
IP50 - Dust Protected
Cable Opening :
0.236 ~ 0.283 (6.00mm ~ 7.20mm)
Series :
ODU MINI-SNAP® L
Applications :
Industrial, Medical, Military, Testing Equipment and Measurement
ODU K21L0C-P07LFG0-720S
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 7 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk 0 Push-Pull
K21L0C-P07LFG0-720S Overview
K21L0C-P07LFG0-720S Features
ODU MINI-SNAP® L series
K21L0C-P07LFG0-720S Applications
There are a lot of ODU
K21L0C-P07LFG0-720S Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER