K20LAC-P02LJG0-320S
Mfr.Part #
K20LAC-P02LJG0-320S
Description
CONN RCPT FMALE 2P GOLD SLDR CUP
Gold
Shielding :
Shielded
Cable Opening :
0.079 ~ 0.126 (2.00mm ~ 3.20mm)
Number of Positions :
2
Series :
ODU MINI-SNAP® L
Factory Lead Time :
5 Weeks
Orientation :
A
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Ingress Protection :
IP50 - Dust Protected
ODU K20LAC-P02LJG0-320S
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 2 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk A Push-Pull
K20LAC-P02LJG0-320S Overview
K20LAC-P02LJG0-320S Features
ODU MINI-SNAP® L series
K20LAC-P02LJG0-320S Applications
There are a lot of ODU
K20LAC-P02LJG0-320S Circular Connectors applications.
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER