K20L0C-P03LJG0-560S
Mfr.Part #
K20L0C-P03LJG0-560S
Description
CONN RCPT FMALE 3P GOLD SLDR CUP
Shielding :
Shielded
Number of Positions :
3
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Series :
ODU MINI-SNAP® L
Cable Opening :
0.197 ~ 0.220 (5.00mm ~ 5.60mm)
Ingress Protection :
IP50 - Dust Protected
ODU K20L0C-P03LJG0-560S
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 3 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk Push-Pull
K20L0C-P03LJG0-560S Overview
K20L0C-P03LJG0-560S Features
ODU MINI-SNAP® L series
K20L0C-P03LJG0-560S Applications
There are a lot of ODU
K20L0C-P03LJG0-560S Circular Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER