K20L0C-P10LCC9-520S
Mfr.Part #
K20L0C-P10LCC9-520S
Description
CONN RCPT FMALE 10P SOLDER CUP
Number of Positions :
10
Ingress Protection :
IP50 - Dust Protected
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Series :
ODU MINI-SNAP® L
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
ODU K20L0C-P10LCC9-520S
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk Push-Pull
K20L0C-P10LCC9-520S Overview
K20L0C-P10LCC9-520S Features
ODU MINI-SNAP® L series
K20L0C-P10LCC9-520S Applications
There are a lot of ODU
K20L0C-P10LCC9-520S Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER