K20L0C-P07LCC0-420S
Mfr.Part #
K20L0C-P07LCC0-420S
Description
CONN RCPT FMALE 7P GOLD SLDR CUP
Stock
3
In Stock :
3
Cable Opening :
0.118 ~ 0.165 (3.00mm ~ 4.20mm)
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Ingress Protection :
IP50 - Dust Protected
Number of Positions :
7
Series :
ODU MINI-SNAP® L
Backshell, Strain Relief
ODU K20L0C-P07LCC0-420S
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 7 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk Push-Pull
K20L0C-P07LCC0-420S Overview
K20L0C-P07LCC0-420S Features
ODU MINI-SNAP® L series
K20L0C-P07LCC0-420S Applications
There are a lot of ODU
K20L0C-P07LCC0-420S Circular Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER